Plesovú sezónu v hlavnom meste v sobotu uzatvoril Bratislavský bál, ktorý sa konal  v elegantných priestoroch Reduty. Podujatie sa v priebehu rokov stalo jednou z najprestížnejších akcií v meste pri Dunaji. Módna blogerka Iveta Horváthová pre Najkrajšie modelky zhodnotila najlepšie outfity jubilejného 15. ročníka bálu.

Jana Pištejová

Módna návrhárka Jana Pištejová vie, že správnou voľbou je stávka na na ženskosť a prirodzenosť.  Biela čipka v kontraste s telovou podšívkou pôsobí jemne a zároveň slávnostne, čo si určite vyžaduje podujatie ako Bratislavský bál.

Kabelku by som zvolila menšej veľkosti a krémovej alebo zlatej farby, aby sa zjednotil celkový look. Rozhodne jej neuberá na kráse a šarme.

Jana Pištejová

Módna návrhárka Jana Pištejová. Foto: Peter Frolo.

 

Zdenka Studenková

Čierna farba je veľmi obľúbená a nebolo tomu inak ani na na sobotňajšom bále. Obľúbená čierna čipka je nestarnúca klasika a pani Studenková v nej vyzerá pompézne.

Výborný strih šiat, ktorý niečo zakryje a niečo naopak zvýrazní. Rozhodne sa pozeráme na príjemný outfit, ktorý sedí nositeľke ako uliaty.

Zdena Studenková

Herečka Zdena Studenková. Foto: Peter Frolo.

 

Barbara Heribanová

Jeden z najviac sofistikovaných lookov z celého bálu. Čierne šaty s predĺženou vlečkou vytvárajú jemne sci-fi dojem, ktorý určite zaujal nejedno oko plesajúceho. Účes ladí so šatami a oceňujeme aj vlasový doplnok,  ktorý je vhodný hlavne v plesovej sezóne

Barbara Heribanová

Barbara Heribanová. Foto: Peter Frolo

 

Sisa Lelkeš Sklovská

Táto žena je živel. Kráľovská modrá sa nie nadarmo volá kráľovská a Sisa určite vie, ako ju nosiť. Zaujímavé šaty s vrstvenou sukňou, s ktorou budete chcieť pretancovať celý večer, určite zaujmú pohľady hlavne na parkete.

Véčkový výstrih jemne poodhalí dekolt a volánové rukávy zase dodajú celkovému looku hravosť. Kamienková čelenka môže byť ale nemusí, záleží podľa vašej chuti a vkusu.

Sisa Lelkes Sklovská

Speváčka Sisa Lelkes Sklovská. Foto: Peter Frolo.

 

Jana Prágerová

Asymetria sa stále objavuje v tvorbe módných návrhárov a tí vedia prečo. Rozhodne nenudí a je to oživenie zaužívanej symetrie. Asymetrické šaty, jednoduchého strihu, zvýraznia jej štíhlu postavu. Kamienková aplikácia zase ožíví šaty. Jednoduché , ale rozhodne zaujímavé.

Jana Prágerová

Organizátorka cien OTO Jana Prágerová. Foto: Peter Frolo.

 

Michaela Hollá

Červená patrí medzi moje najobľúbenejšie farby a som toho názoru, že sa krásne hodí k blondínam i brunetám. Miška určite nie je výnimkou.

Som rada, že zvolila práve túto farbu. Jednoduché šaty, ktoré nie sú také jednoduché,  ako pôsobia na prvý pohľad. Riasenie šiat na dekolte a aplikácia na chrbáte pôsobia slávnostne a aj s make-upom tvoria veľmi a ucelený look.

6Q5F7846

Módna redaktorka Michaela Hollá. Foto: Peter Frolo.

 

Kto ďalší zaujal na Bratislavskom bále 2016:

Andrea Heringhová

Modelka Andrea Heringhová. Foto: Peter Frolo.

Stanka Pavolová

Moderátorka Stanislava Pavolová. Foto: Peter Frolo.

Mária Reháková

Riaditeľka Bratislavských módnych dní Mária Reháková. Foto: Peter Frolo.

Natália Hatalová

Bývalá superstáristka Natália Hatalová. Foto: Peter Frolo.

Adriana Kučerová

Operná speváčka Adriana Kučerová. Foto: Peter Frolo.

 

Tradíciou bálu je udeľovanie Ceny Júliusa Satinského – Bratislavská čučoriedka. Čestná rada v trinástom ročníku udelila ocenenie v kategórii Osobnosť hercovi Mariánovi Labudovi za jedinečný prínos do divadelného a filmového umenia na Slovensku a v Čechách.

V kategórii Idea – počin boli ocenené Illah Van Oijen a Barbara Zavarská za vytvorenie bratislavského Dobrého trhu a koncept oživenia ulíc a dvorov starej Bratislavy.

Úvodnú noblesu do sály tradične priniesli počas Tancu novicov páry frekventantov kurzov tanečnej školy Jagermajster a predtancovanie v podobe tanečného klubu Uni-Dance.

Hostia sa zabávali na troch scénach, hlavnej koncertnej sále, divadelnej sále a chillout scéne. O zábavu sa postarali maďarský symfonický orchester Váci Szimfonikus Zenekar, Gustav Brom Czech Radio Big Band pod vedením Vlada Valoviča, Janek Ledecký & Band, Starmania, Pavol Hammel, Silent Trio a skupina Hex.

Image

V bratislavskej Redute sa uskutočnil 15. ročník Bratislavského bálu. Foto: Marek Velček

 

Prečítajte si aj: Popoluška, čistá elegancia a wow faktor: 9 najlepších outfitov z Plesu v opere

 

Autor: Iveta Horváthová
Foto: Peter Frolo /BKIS, Marek Velček