Dnes som sa dočítala, že lievance pochádzajú už z praveku! Rovnako si ich robili v starovekom Grécku a Ríme a myslím si, že jedlo, ktoré prežije tisícky rokov, za to predsa musí stáť. Okrem iného som sa do nich beznádejne zamilovala pri návšteve New Yorku, kedy som pochopila (a hlavne ochutnala!), ako jemne a rozplývavo môžu lievance chutiť.
Najlepšie na lievancoch je v podstate všetko. Ťažko nájdete lepšie raňajky či jedlo, ktoré je viac upokojujúce a domácke. Okrem iného je pri robení lievancov aj super zábava, môžete z nich urobiť atrakciu, vyhadzovať ich do vzduchu a ak ste tak šikovní ako ja, následne ich zahanbene zbierať zo zeme. Nič to však nemení na tom, že samotné robenie lievancov je príjemná činnosť odmenená jemným, nadýchaným, sladkým zážitkom na koniec.

Potrebujeme:

1 vajíčko
2 lyžice masla
3/4 hrnčeka mlieka
3/4 hrnčeka múky
1 lyžica cukru
1 lyžička prášku do pečiva
štipka soli

Postup je jednoduchý, zvládne to každý a to dokonca aj rozospaný ráno. Vajíčko, roztopené maslo a mlieko vymiešajte, pridajte múku, cukor, prášok do pečiva a soľ. Vypracujte hladké cesto, dobrou správou je, že sa vám nebudú robiť žiadne hrudky, pôjde to hladko. Panvicu jemne potrieme olejom, ja si väčšinou namočím papierovú vreckovku, ktorou panvicu potieram. A už ich len pečte dozlatova, na vrch odporúčam agave sirup a čerstvé ovocie, alebo čokoľvek, čo máte práve po ruke a zdá sa vám to byť dobrý nápad.

Videorecept:

 

Autor: Beautifood.sk

Ďalšie chutné videorecepty nájdete aj na stránke www.beautifood.sk.