Ručne vyrábané čelenky, štýlové doplnky a netradičné čiapky – turbany.  Trnavčanka Petra Macháč  sa rozhodla ísť v móde vlastnou cestou. „Slovo farfallamia znamená ‘môj motýľ’, ten je súčasťou našej značky,“  povedala začínajúca návrhárka pre Najkrajšie modelky.

Podľa nej sú originálne a kvalitne čelenky na Slovensku nedostatkovým tovarom. „Milujem čelenky, ale  bolo pre mňa ťažké zohnať také, ktoré by ma zaujali,“ vysvetlila Petra rozhodnutie založiť si vlastnú značku.

V jej jesennej kolekcii  sú hlavne jesenné čelenky, čiapky v štýle turbanov a šále s kapucňou. Tvorila  ju spoločne s dlhoročnou kamarátkou Dominikou, s ktorou značku Farfallamiu zakladala. „Pripravujeme aj novinky, ale tie ešte neprezradím,“ doplnila.

Edícia fotiek  vznikla na pieskovcovej skale pri bratislavskom Devíne. Prostredie bolo veľmi čarovné. Za objektív sa postavil fotograf Michal Petrík.

 

 

Rodák z Oravy sa dostal do povedomia spoluprácami s osobnosťami slovenského šoubiznisu ako raperi  Rytmus a Majk Spirit, speváčky Monika Bagárová, Dominika Mirgová, skupina H16 či tanečníkov formácie The Pastels. O dokonalú vizáž sa postarala makeup artistka Lucia Sládečková.

„Bola to pre mňa veľmi príjemná nedeľa, samotné fotenie prebehlo veľmi rýchlo, ale už tam som vedel, že z toho budú skvelé snímky,“ zhodnotil známy fotograf, ktorý sa pôvodne vyučil za automechanika a postupne prepracoval medzi najvýraznejších fotografov domáceho šoubiznisu.

Neprekážalo mu ani, že dievčatá neboli profesionálne modelky, lokalitu vybrala mladá dizajnérka. „Som na to zvyknutý, nemám s tým problém, i keď sa dievčatá zo začiatku báli,“ priznal s úsmevom Petrík.

Ako to celé vyzeralo si môžete pozrieť v galérii.

IMG_3567IMG_3561unnamedIMG_3563 IMG_3565unnamed (1)

Čelenky si môžu záujemkyne kúpiť v populárnom internetovom obchode Čačky.sk a na fb stránke čelenie Farfallamia.

 

Autor: red
Foto: Michal Petrík